Karta win

Tsinandali

Wino jakościowe o zastrzeżonym nazewnictwie miejsca pochodzenia upraw winorośli – Wytrawne, Aromat: W bukiecie wyróżniają się nuty kwiatów, owoców tropikalnych (banany), wanilii i skórki chleba. Smak: Wino o miłej, żywej kwasowości, pełne, jedwabiste i ładnie zbudowane. Finał cytrusowy. Do ryb, białego mięsa oraz dań warzywnych.

Butelka 75,-

Kondoli Mtsvane Kisi

Wytrawne, Aromat: Wyczuć można skórki z przejrzałego agrestu, suszonych ziół, mokrej słomy i słodko-kwiatowe aromaty. Zaakcentowane kwiaty polne, rumianek, trochej suszonych kwiatów lipy i propolis, lekko przypieczona skórka z bułki. Smak: Wino z dobrym gruntem, solidny ekstrakt i delikatnie pikantny finał z tonacjami goryczki, siana, dojrzałego jabłka i pestek. Do dań z drobiu i ryżu lub jako aperitif.

Butelka 85,-

Kondoli Rkatsiteli

Wytrawne, Aromat: Wyraźne owoce: dojrzała gruszka,
jabłko, pestki, pigwa oraz aromat egzotycznych kwiatów. Poza tym w tle lekko ujawniają się owoce tropikalne. Smak: W ustach podobnie, trochę woskowe, z akcentami ziołowymi. Ma swój ciężar i ekstraktywność. Jest dobrze wyważone, dość gęste. Lekko roślinne, ma goryczkę i woskowe tło. Dość długie, z lekko ziołowym finałem, który nadaje mu charakteru. Wyraziste i intensywne. Do drobiu, owoców morza, dojrzałego sera.

Butelka 85,-

Satrapezo 10 Kvevri

Wino wyselekcjonowane, limitowane – Wytrawne, Aromat: Kwiatowo-owocowy aromat podkreśla świeżość i młodość wina. Smak: Zachowana wspaniała równowaga pomiędzy słodyczą i kwasowością. Do dań z wieprzowiny, cielęciny i dań z drobiu.

Butelka 220,-

Saperavi_Rose

Wytrawne, Aromat: Wyróżniający się aromat czarnej porzeczki połączony z dojrzałą gruszką i maliną. Smak: Zrównoważone, świeże, z dużą ilością czerwonych owoców oraz z pikantnym, długim i zrównoważonym finiszem. Do ryb i zimnych mięs.

Butelka 85,-Kieliszek 16,-

Pirosmani

Półwytrawne, Kolor: O intensywnej ciemnej barwie owocu granatu z fioletowym odcieniem. Aromat: Bogate, ładne aromaty jeżyn, owoców leśnych i suszonej śliwki. Smak: Zrównoważone i harmonijne, pełne smaku. Do wieprzowiny, makaronów i wyrobów mącznych.

Butelka 70,-

Saperavi-Cabernet

Wytrawne czerwone, Aromat: Wyraziste, z lekką pikanterią. Z bogatym aromatem owocu wiśni, jeżyn, jagód i pestek. Smak: Dobra owocowa faktura podkreśloną delikatnymi taninami i charakterem saperavi. Dość długie, finał wybrzmiewa korzeniami i owocami leśnymi. Do czerwonego mięsa.

Butelka 70,-Kieliszek 16,-

Mukuzani

Wytrawne, Aromat: Złożony i bogaty bukiet, mocne aromaty kawowe podbite tonami dojrzałych wiśni, borówek, jeżyn. Nuty czekoladowe, tytoniowe i ziemiste łączą się z wątkiem czarnego pieprzu i wanilii. Smak: Wino pełne, zaokrąglone, z miękkimi, ładnie rozpuszczonymi taninami. Do pieczonego mięsa, dziczyzny.

Butelka 100,-

Pirosmani

Półwytrawne, Kolor: O intensywnej ciemnej barwie owocu granatu z fioletowym odcieniem. Aromat: Bogate, ładne aromaty jeżyn, owoców leśnych i suszonej śliwki. Smak: Zrównoważone i harmonijne, pełne smaku. Do wieprzowiny, makaronów i wyrobów mącznych.

Butelka 70,-

Khanchkara

Półsłodkie, Aromat: elegancki aromat jeżyn, dzikiej róży, rodzynek i migdałów, Smak: Zachowana równowaga pomiędzy naturalnym aromatem, słodyczą i kwasowością oraz delikatność sprawiają, że wino jest świeże i posiada łagodny, bogaty smak. Do deserów, ciast.

Butelka 126,-

Kondoli Saperavi

Wytrawne, Aromat: Sporo owocu, jest czysto i nowocześnie. Nie da się tu uciec od stylu saperavi, jest smoła, żwir, ciemne owoce, mokry tytoń, słowem – cały solidny charakter tej odmiany. W aromacie jest też lekko chropawe i wyraziste. Smak: Bardzo przyjazne i miękkie, sporo świeżego owocu, mięsiste dojrzałe jeżyny, w tle soczyste tonacje malinowe. Trochę dymu, wędzonej śliwki, intensywne, gładkie. Smaczne, przystępne wino. Do wołowiny, dziczyzny.

Butelka 140,-

Satrapezo Saperavi

Wino wyselekcjonowane, limitowane, Aromat: Kwiatowo-owocowy aromat podkreśla świeżość i młodość. Smak: Zachowana wspaniała równowaga pomiędzy słodyczą i kwasowością. W smaku długie, pozostawia miłe wspomnienia. Do wołowiny, dziczyzny.

Butelka 220,-

Comments are closed.