Kiedy pasja spotyka się z tradycją, historią i zamiłowaniem do piękna
powstaje miejsce niezwykłe.
 

Witamy

Stoczek 1929 w Białowieży

restauracja stoczek

W samym sercu puszczy, w Białowieży, stworzyliśmy małą restaurację z wielką duszą w zabytkowej kamienicy. Bogactwo różnorodności kultur ukształtowanego przez wieki pogranicza nadało jej charakter. Doceniając dorobek naszych przodków, pragniemy ocalić od zapomnienia wspaniałe tradycje kulinarne i przypomnieć, że należy sięgać do korzeni gdyż są skarbnicą wiedzy o nas samych.

Apartamenty

pic1Doceniając dorobek naszych przodków, pragniemy ocalić od zapomnienia wspaniałe tradycje kulinarne, architektoniczne, kulturalne i namawiamy Państwa aby sięgać do korzeni, gdyż są one skarbnicą wiedzy o nas samych. Pośród prastarej puszczy na polanie zwanej Białowieżą czeka na Państwa miejsce wyjątkowe- drewniana białowieska chata z bali z okiennicami , gontem na dachu i bogato zdobiona na wzór tradycyjnych chatynek podlaskich.

Czytaj więcej

Restauracja

pic2Przekraczając próg restauracji w mgnieniu oka zorientujesz się, że właśnie rozpoczyna się dla Ciebie wspaniała podróż… przez kulinarne doznania… muzyczne nastroje… ucztę dla oczu… w niesamowitej atmosferze, jaką tworzymy specjalnie dla Ciebie.

Zadbamy o każdy szczegół Twojej wizyty, bo to my jesteśmy dla Ciebie i wszystko co robimy, ma sprawić,byś poczuł się wyjątkowo!

Czytaj więcej

Białowieża

… jest miejscem historycznym z punktu widzenia dziejów kresów wschodnich Polski, ale ale także magicznym i niezwykłym. Uważa się, że rok 1409, kiedy puszcza została uznana za królewski teren łowów, jest początkiem ochrony pierwotnej przyrody na tym terenie. Jednak miejsce to kryje wiele tajemnic z lat znacznie wcześniejszych, w puszczy znajdują się tzw. „miejsca mocy” oraz kurhany ludów Słowiańskich zamieszkujących te tereny datowane na X-XII wiek. Oprócz Stanisławia Jagiełło na polowania przyjeżdżali tu kolejni Polscy królowie: Stefan Batory, August III, Stanisław August i puszcza pozostała zaklasyfikowana jako dobo państwowe aż do rozbiorów. Jednak teren ten był tak malowniczy i obfity w zwierzynę, że car Aleksander III w 1888 włączył tereny Puszczy Białowieskiej do prywatnych dóbr carskich. Został tu wybudowany pałac carski, zniszczony w czasie II wojny. Historia Białowieży jest niezwykła, ale jeszcze bardziej niezwykła jest piękna, pierwotna przyroda zachowana w tych okolicach dzięki ochronie przez wiele lat. Wieś Białowieża znajduje się na leśnej polanie, nad rzeką Narewka, w samym sercu Puszczy. Ze względu na swój malowniczy układ architektoniczny ulica Stoczek jest objęta opieką konserwatora zabytków, a Restauracja i Apartamenty Stoczek 1929 znajdują się w niezniszczonej, pożydowskiej kamienicy oraz typowej białowieskiej chacie drewnianej, które zostały odrestaurowane z dbałością o zachowanie oryginalnego klimatu i bryły.

Wnętrze restauracji jest klimatyczne i ciepłe, z odkrytymi ceglanymi ścianami które były świadkami toczącego się tu życia i wydarzeń na przestrzeni prawie stu lat. Założyciele restauracji są pasjonatami piękna i kultury Podlasia, oraz miłośnikami dobrej kuchni. Szef kuchni, również pochodzący z Podlasia, świetnie rozumie tutejsze smaki odzwierciedlające mieszaninę kultur wschodniej, białoruskiej, żydowskiej i polskiej, które na przestrzeni lat wywarły wpływ na region Puszczy Białowieskiej. Dzięki niezwykłemu spotkaniu powstało miejsce tak wyjątkowe jak Stoczek 1929, miejsce niepowtarzalne, gdzie czas płynie wolno, na spacerach, dobrym jedzeniu, rozmowach i obcowaniu z otaczającą przyrodą. Miejsce przytulne, ale z charakterem, idealne zarówno na spędzenie czasu w gronie najbliższej rodziny, przyjaciół, ale także na elegancką kolację, czy romantyczny obiad dla zakochanych.

Zapraszamy do Naszej wyjątkowej restauracji, a także do pozostania na dłużej w wyjątkowych Apartamentach, w odrestaurowanej w stylu Podlaskim drewnianej chacie, gdzie z jednej strony można znaleźć glinianą podłogę oraz ręcznie wykonane i malowane ceramiczne umywalki, a z drugiej wyjątkowo wygodne i komfortowe łóżka oraz sejf do dyspozycji. Niezależnie od celu Twojej podróży, czy jest to wypoczynek, aktywne wakacje, obcowanie z przyrodą, podróż kulinarna, czy służbowa, w Stoczku postaramy się aby niczego Ci nie zabrakło i przede wszystkim aby Twój pobyt był udany i komfortowy.

Comments are closed.